Second division 1994, group 3

(Thanks to Tips)

Final table
Round 1 ======= 22/4: Lillestrøm 2 - Fram 1-1 23/4: Ørn - Lørenskog 0-1 Sandefjord - Grue 3-1 Sørumsand - Runar 1-2 24/4: Aurskog/Finstadbru - Holter 0-1 (*) Strømmen - Falk 4-0 (*) Venue switched.
Round 2 ======= 30/4: Aurskog/Finstadbru - Sørumsand 0-1 Falk - Ørn 2-0 Fram - Strømmen 1-2 Grue - Lillestrøm 2 1-4 Lørenskog - Holter 0-3 Runar - Sandefjord 1-2
Round 3 ======= 7/5: Lillestrøm 2 - Sandefjord 0-2 Holter - Falk 1-5 Ørn - Fram 1-3 Runar - Aurskog/Finstadbru 3-3 Sørumsand - Lørenskog 1-2 Strømmen - Grue 1-0
Round 4 ======= 15/5: Lillestrøm 2 - Runar 0-2 Falk - Sørumsand 0-0 Fram - Holter 0-1 Grue - Ørn 1-1 Lørenskog - Aurskog/Finstadbru 1-1 Sandefjord - Strømmen 2-0
Round 5 ======= 21/5: Strømmen - Lillestrøm 2 3-0 23/5: Aurskog/Finstadbru - Falk 3-1 Holter - Grue 2-1 Ørn - Sandefjord 0-2 Runar - Lørenskog 4-1 Sørumsand - Fram 3-0
Round 6 ======= 28/5: Lillestrøm 2 - Ørn 2-0 Falk - Lørenskog 2-1 Fram - Aurskog/Finstadbru 3-2 Grue - Sørumsand 2-3 Strømmen - Runar 1-1 29/5: Sandefjord - Holter 4-0
Round 7 ======= 3/6: Aurskog/Finstadbru - Grue 0-1 4/6: Lørenskog - Fram 2-5 Ørn - Strømmen 0-1 Runar - Falk 2-1 Sørumsand - Sandefjord 1-1 5/6: Holter - Lillestrøm 2 0-3
Round 8 ======= 11/6: Fram - Falk 1-1 Grue - Lørenskog 2-0 Ørn - Runar 0-3 Sørumsand - Lillestrøm 2 3-1 (*) Strømmen - Holter 3-0 12/6: Sandefjord - Aurskog/Finstadbru 6-0 (*) Venue switched.
Round 9 ======= 17/6: Aurskog/Finstadbru - Lillestrøm 2 1-0 18/6: Falk - Grue 1-1 Holter - Ørn 1-2 Runar - Fram 2-3 Sørumsand - Strømmen 1-0 19/6: Lørenskog - Sandefjord 0-5
Round 10 ======== 25/6: Lillestrøm 2 - Lørenskog 2-1 Grue - Fram 0-3 Holter - Runar 5-3 Ørn - Sørumsand 0-0 Strømmen - Aurskog/Finstadbru 0-1 26/6: Sandefjord - Falk 2-0
Round 11 ======== 2/7: Aurskog/Finstadbru - Ørn 0-1 Falk - Lillestrøm 2 2-1 Fram - Sandefjord 1-1 Lørenskog - Strømmen 1-2 Sørumsand - Holter 6-0 3/7: Runar - Grue 1-0
Round 12 ======== 7/7: Holter - Aurskog/Finstadbru 1-1 (*) 9/7: Falk - Strømmen 1-0 Grue - Sandefjord 0-2 Lørenskog - Ørn 2-1 Runar - Sørumsand 0-2 26/7: Fram - Lillestrøm 2 2-0 (*) Venue switched.
Round 13 ======== 30/7: Lillestrøm 2 - Grue 4-0 Ørn - Falk 0-0 Strømmen - Fram 2-1 31/7: Holter - Lørenskog 3-2 Sandefjord - Runar 1-1 2/8: Sørumsand - Aurskog/Finstadbru 0-1
Round 14 ======== 6/8: Aurskog/Finstadbru - Runar 1-1 Falk - Holter 1-0 Fram - Ørn 1-1 Grue - Strømmen 0-1 Lørenskog - Sørumsand 2-1 Sandefjord - Lillestrøm 2 4-1
Round 15 ======== 12/8: Aurskog/Finstadbru - Lørenskog 1-3 13/8: Holter - Fram 2-0 Ørn - Grue 8-3 Runar - Lillestrøm 2 2-4 Sørumsand - Falk 2-4 Strømmen - Sandefjord 1-0
Round 16 ======== 20/8: Lillestrøm 2 - Strømmen 2-1 Falk - Aurskog/Finstadbru 5-1 Fram - Sørumsand 4-2 Grue - Holter 3-1 21/8: Sandefjord - Ørn 0-0 24/8: Lørenskog - Runar 5-2
Round 17 ======== 26/8: Ørn - Lillestrøm 2 5-2 Sørumsand - Grue 2-0 27/8: Lørenskog - Falk 2-0 Runar - Strømmen 5-1 28/8: Aurskog/Finstadbru - Fram 1-4 Holter - Sandefjord 0-2
Round 18 ======== 3/9: Lillestrøm 2 - Holter 1-3 Falk - Runar 3-1 Fram - Lørenskog 2-1 Grue - Aurskog/Finstadbru 2-2 Strømmen - Ørn 2-3 4/9: Sandefjord - Sørumsand 2-0
Round 19 ======== 10/9: Lillestrøm 2 - Sørumsand 1-1 (*) Falk - Fram 4-0 Holter - Strømmen 2-3 11/9: Aurskog/Finstadbru - Sandefjord 1-1 13/9: Lørenskog - Grue 7-0 14/9?: Runar - Ørn 0-2 (*) Venue switched.
Round 20 ======== 17/9: Fram - Runar 3-2 Grue - Falk 1-2 Ørn - Holter 2-0 Sandefjord - Lørenskog 4-3 Strømmen - Sørumsand 2-1 18/9: Lillestrøm 2 - Aurskog/Finstadbru 4-0
Round 21 ======== 24/9: Aurskog/Finstadbru - Strømmen 3-1 Falk - Sandefjord 2-2 Fram - Grue 2-1 Runar - Holter 5-0 Sørumsand - Ørn 1-1 25/9: Lørenskog - Lillestrøm 2 0-2
Round 22 ======== 1/10: Lillestrøm 2 - Falk 2-2 Grue - Runar 2-2 Holter - Sørumsand 1-1 Ørn - Aurskog/Finstadbru 0-1 Sandefjord - Fram 3-0 Strømmen - Lørenskog 0-1
Sandefjord 22 15 6 1 51-13 51 Promoted ----------------------------------------- Falk 22 11 6 5 39-27 39 Fram (Larvik) 22 11 4 7 40-35 37 Strømmen 22 12 1 9 31-26 37 Sørumsand 22 8 6 8 33-26 30 Lillestrøm 2 22 9 3 10 37-36 30 Runar 22 8 5 9 45-41 29 Lørenskog 22 9 1 12 38-43 28 Ørn 22 7 6 9 28-28 27 (*) ----------------------------------------- Holter 22 8 2 12 27-48 26 Not relegated (best 10th place team) Aurskog/Finstadbru 22 6 6 10 24-40 24 Relegated Grue 22 3 4 15 22-52 13 Relegated (*) Ørn changed their name to Ørn-Horten.


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 20. desember 2006