Kretsligaen (fourth division) 2022


Group Østfold

Kråkerøy
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Råde
Lisleby
Drøbak/Frogn
Østsiden
Kvik Halden 2
Moss 2
Rakkestad
Tistedalen
Ås
Sarpsborg FK
Borgen
---------------------------------------
Greåker
Sparta Sarpsborg

Group Akershus

Ullensaker/Kisa 2
---------------------------------------
Eidsvold IF
Kløfta
Skedsmo
Gjelleråsen 2
Raumnes/Årnes
Strømmen 2
Aurskog-Høland
Lørenskog 2
Eidsvold Turn 2
Gjerdrum
Sørumsand
---------------------------------------
Rælingen
Hauerseter

Group Oslo, 1

Asker 2
---------------------------------------
Bærum 2
Gamle Oslo
Gui
Hasle/Løren
Holmen
KFUM Oslo 2
Lommedalen
Manglerid Star F
Oldenborg
---------------------------------------
Oppsal 2
Oslojuvelene

Group Oslo, 2

Christiania
---------------------------------------
Fagerborg
Heming
Holmlia
Kolbotn
Lyn 1896 2
Nesodden
Rilindja
Stovner SK
Ullern 2
----------------------------------------
Veitvet
Årvoll

Group Indre Østland

Nybergsund Trysil
---------------------------------------
HamKam 2
Kolbu/KK
Faaberg
Gran
Reinsvoll
Engerdal
Ottestad
Elverum 2
Løten
Furnes
Sander
---------------------------------------
Gjøvik/Lyn 2
Brumunddal 2

Group Buskerud

Åssiden
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vestfossen
Modum
Drammens BK
Sande
Hallingdal
Åskollen
Svelvik
Kongsberg
Huringen
Jevnaker
Konnerud
---------------------------------------
Røyken/Spikkestad (ROS)
Eiker/Kvikk

Group Vestfold

Flint
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandefjord Fot. 2
Eik Tønsberg 871 2
Stag
Sandefjord BK
Ørn-Horten 2
Re
Teie
Stokke
Larvik Turn
---------------------------------------
Husøy/Foynland
Nøtterøy

Group Telemark

Stathelle/Omegn
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hei
Odd 3
Notodden 2
Storm
Gulset
Pors 2
Skarphedin
Snøgg
Nome
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Eidanger
---------------------------------------
Tollnes

Group Agder

Donn
---------------------------------------
Søgne
Vigør
Lyngdal
Flekkerøy 2
Jerv 2
Trauma
Froland
Våg
Hisøy
Rygene
---------------------------------------
Vindbjart 2
Torridal

Kvinesdal withdrew before the season

Group Rogaland, 1

Bryne 2
---------------------------------------
Egersund 2
Eiger
Forus/Gausel
Hana
Hinna
Hundvåg
Randaberg
Riska
Sokndal
Sola 2
Stavanger IF
---------------------------------------
Sunde
Ålgård

Group Rogaland, 2

Djerv 1919 2
---------------------------------------
Frøyland
Klepp
Kopervik
Lura
Madla
Nord
Rosseland
Skjold
Tasta
Vard Haugesund 2
Vardeneset
---------------------------------------
Varhaug
Vidar 2

Group Hordaland, 1

Askøy Fotball (merger Askøy FK + Follese + Askøy SK)
---------------------------------------
Austevoll
Fyllingsdalen 2
Loddefjord
Lyngbø
NHHI
Nymark
Sotra 2
Sund SK
---------------------------------------
Trott
Varegg
Østsiden Askøy

Group Hordaland, 2

Arna-Bjørnar
---------------------------------------
Bergen Nord
Fana 2
Flaktveit
Gneist
Nordhordland
Os 2
Osterøy
Tertnes
---------------------------------------
Voss
Øystese
Åsane 2

Group Sogn og Fjordane

Fjøra
---------------------------------------  
Årdal
Sogndal 2
Eid
Måløy FK
Studentspretten
Vik
Stryn
Høyang
Jølster
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Bremanger
---------------------------------------
Førde 2

Group Sunnmøre

Herd
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Rollon
Hovdebygda
SIF/Hessa
Bergsøy
Larsnes/Gursken/Gjerdsvika
Langevåg
Emblem
Norborg
Hareid
---------------------------------------
Ørsta
Blindheim

Group Nordmøre og Romsdal

Tomrefjord
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kristiansund BK 2
Sunndal
Surnadal
Åndalsnes
Dahle
Malmefjorden
Eide/Omegn
Vestnes Varfjell
Kr.sund FK/Claus.
Midsund
---------------------------------------
Træff 2

Group Trøndelag, 1

NTNUI
---------------------------------------
Levanger 2
Kvik (Trondheim)
Verdal
Vuku
Rørvik
Stjørdals/Blink 2
Byåsen 2
Sverresborg
Namsos
---------------------------------------
Flatanger
Kolstad 2

Group Trøndelag, 2

Ranheim 2
---------------------------------------
Tynset
Buvik
Nardo 2
Charlottenlund
Hitra
KIL/Hemne
Heimdal
Orkla 2
Svorkmo/NOI
---------------------------------------
Strindheim 2
Trønder-Lyn

Group Nordland

Mosjøen
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Grand Bodø
Sandnessjøen
Fauske/Sprint
Junkeren 2
Rana 2
Bossmo/Ytteren
Bodø/Glimt 3
Mo
---------------------------------------
Meløy

Røst withdrew before the season
Saltdalkameratene withdrew before the season

Group Hålogaland

Melbo
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Skånland/Omegn 
Sortland
Landsås
Lofoten
Medkila
Ballstad
Andenes
Leknes
---------------------------------------
Morild

Mjølner 2 withdrew before the season

Group Troms

Finnsnes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Krokelvdalen
Skarp
Tromsdalen 2
Valhall
Ishavsbyen
Storelva
Salangen
Kvaløya
Bardufoss/Omegn
---------------------------------------
Hamna
Ulfstind

Group Finnmark

Hammerfest Stein
Alta 2
Porsanger
Norild
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kirkenes
Sørøy/Glimt
Nordlys
Honningsvåg


Play-off Østfold/Vestfold ========================= Play-off Buskerud/Telemark ========================== Play-off Sunnmøre/Nordmøre og Romsdal ===================================== Play-off Finnmark ================= Play-off Nordland/Hålogaland/Troms/Finnmark ===========================================


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 13. juni 2022