Second division 2022, group 1



Current table
Round 1 ======= 9/4: Flekkerøy - Egersund 1-1 Notodden - Sotra 2-2 Strømmen - Vard Haugesund 0-1 Ørn-Horten - Staal Jørpeland 0-0 (Øygarden - Ullern 3-0) 10/4: Moss - Kvik Halden 1-0 11/4: Arendal - Odd 2 2-0
Round 2 ======= 17/4: Vard Haugesund - Moss 1-3 18/4: Egersund - Arendal 2-2 Kvik Halden - Notodden 3-0 (Sotra - Øygarden 1-1) Staal Jørpeland - Flekkerøy 1-2 Ullern - Ørn-Horten 2-1 19/4: Odd 2 - Strømmen 5-1
Round 3 ======= 23/4: Flekkerøy - Kvik Halden 2-1 Ørn-Horten - Egersund 1-1 (Øygarden - Vard Haugesund 2-0) 24/4: Arendal - Staal Jørpeland 2-2 Moss - Ullern 2-1 Odd 2 - Notodden 5-2 Strømmen - Sotra 2-0
Round 4 ======= 30/4: Staal Jørpeland - Egersund 1-4 Ullern - Odd 2 2-0 Vard Haugesund - Ørn-Horten 2-0 (Øygarden - Strømmen 1-2) 1/5: Kvik Halden - Arendal 1-3 Notodden - Moss 1-3 Sotra - Flekkerøy 2-0
Round 5 ======= 7/5: Flekkerøy - Vard Haugesund 3-2 (Moss - Øygarden 3-1) Strømmen - Ullern 2-0 Ørn-Horten - Notodden 1-0 8/5: Arendal - Sotra 3-1 Egersund - Kvik Halden 0-2 Odd 2 - Staal Jørpeland 3-2
Round 6 ======= 14/5: Kvik Halden - Strømmen 1-2 Notodden - Arendal 2-0 Sotra - Staal Jørpeland 4-1 Ullern - Flekkerøy 1-1 Vard Haugesund - Egersund 1-2 (Øygarden - Odd 2 2-1) 16/5: Moss - Ørn-Horten 1-0
Round 7 ======= 21/5: Ørn-Horten - Kvik Halden 3-1 22/5: (Arendal - Øygarden 4-0) Egersund - Ullern 5-2 Flekkerøy - Moss 0-2 Strømmen - Notodden 4-0 Staal Jørpeland - Vard Haugesund 6-2 23/5: Odd 2 - Sotra 1-1
Round 8 ======= 28/5: Kvik Halden - Staal Jørpeland 1-1 Moss - Strømmen 2-1 Notodden - Flekkerøy 0-4 Sotra - Egersund 1-2 Ullern - Arendal 0-3 (Øygarden - Ørn-Horten 2-1) 30/5: Vard Haugesund - Odd 2 2-2
Round 9 ======= 4/6: Arendal - Vard Haugesund 3-1 Staal Jørpeland - Ullern 1-1 6/6: Egersund - Notodden 2-0 Kvik Halden - Sotra 2-0 Odd 2 - Moss 1-3 Ørn-Horten - Strømmen 2-0
Round 10 ======== 11/6: Strømmen - Flekkerøy 0-2 Ullern - Kvik Halden 5-3 Vard Haugesund - Sotra 0-2 Ørn-Horten - Odd 2 2-1 12/6: Moss - Arendal 0-1 Notodden - Staal Jørpeland 1-3
Round 11 ======== 18/6: Arendal - Strømmen 2-0 Flekkerøy - Ørn-Horten 2-0 Kvik Halden - Vard Haugesund 2-0 Notodden - Ullern 1-1 19/6: Sotra - Moss 0-1 20/6: Egersund - Odd 2 4-0
Round 12 ======== 25/6: Strømmen - Staal Jørpeland 4-2 Ørn-Horten - Arendal 8-1 26/6: Vard Haugesund - Notodden 1-1 Moss - Egersund 2-0 Ullern - Sotra 2-2 27/6: Odd 2 - Flekkerøy 2-2
Round 13 ======== 2/7: Flekkerøy - Arendal 3-1 3/7: Egersund - Strømmen 1-2 Kvik Halden - Odd 2 1-2 Staal Jørpeland - Moss 1-4 Vard Haugesund - Ullern 4-2 Sotra - Ørn-Horten 4-2
Round 14 ======== 9/7: Arendal - Notodden Strømmen - Kvik Halden Ørn-Horten - Flekkerøy 10/7: Moss - Sotra Odd 2 - Vard Haugesund Ullern - Egersund
Round 15 ======== 15/7: Vard Haugesund - Strømmen 16/7: Flekkerøy - Ullern Kvik Halden - Moss Notodden - Ørn-Horten Staal Jørpeland - Arendal 18/7: Sotra - Odd 2
Round 16 ======== 13/8: Arendal - Ørn-Horten Moss - Notodden Sotra - Vard Haugesund Ullern - Staal Jørpeland 14/8: Strømmen - Egersund 15/8: Odd 2 - Kvik Halden
Round 17 ======== 20/8: Arendal - Ullern Egersund - Sotra Flekkerøy - Strømmen Notodden - Vard Haugesund Ørn-Horten - Moss 22/8: Staal Jørpeland - Odd 2
Round 18 ======== 27/8: Moss - Flekkerøy Sotra - Kvik Halden Strømmen - Ørn-Horten Ullern - Notodden Vard Haugesund - Staal Jørpeland 29/8: Odd 2 - Egersund
Round 19 ======== 3/9: Arendal - Moss Egersund - Vard Haugesund Kvik Halden - Ullern Staal Jørpeland - Strømmen 4/9: Flekkerøy - Sotra 5/9: Notodden - Odd 2
Round 20 ======== 10/9: Egersund - Staal Jørpeland Sotra - Ullern Vard Haugesund - Kvik Halden 11/9: Flekkerøy - Notodden Strømmen - Arendal 12/9: Odd 2 - Ørn-Horten
Round 21 ======== 17/9: Arendal - Flekkerøy Kvik Halden - Egersund Staal Jørpeland - Sotra Ørn-Horten - Vard Haugesund 18/9: Notodden - Strømmen 19/9: Moss - Odd 2
Round 22 ======== 24/9: Egersund - Ørn-Horten Odd 2 - Ullern Sotra - Arendal Strømmen - Moss Staal Jørpeland - Kvik Halden Vard Haugesund - Flekkerøy
Round 23 ======== 1/10: Arendal - Kvik Halden Moss - Staal Jørpeland Notodden - Egersund Ullern - Vard Haugesund Ørn-Horten - Sotra 3/10: Flekkerøy - Odd 2
Round 24 ======== 8/10: Egersund - Moss Kvik Halden - Flekkerøy Sotra - Notodden Staal Jørpeland - Ørn-Horten Ullern - Strømmen Vard Haugesund - Arendal
Round 25 ======== 15/10: Arendal - Egersund Flekkerøy - Staal Jørpeland Moss - Vard Haugesund Notodden - Kvik Halden Strømmen - Odd 2 Ørn-Horten - Ullern
Round 26 ======== 22/10: Egersund - Flekkerøy Kvik Halden - Ørn-Horten Odd 2 - Arendal Sotra - Strømmen Staal Jørpeland - Notodden Ullern - Moss
Moss 12 11 0 1 24- 7 33 --------------------------------------- Flekkerøy 12 7 3 2 22-13 24 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Arendal Fotball 12 7 2 3 23-20 23 Egersund 12 6 3 3 24-15 21 Strømmen 12 6 0 6 18-18 18 Ørn-Horten 12 5 2 5 20-15 17 Sotra 12 4 3 5 19-18 15 Odd 2 12 4 3 5 22-24 15 Kvik Halden 12 4 1 7 18-19 13 Ullern 12 3 4 5 19-25 13 Vard Haugesund 12 3 2 7 17-26 11 --------------------------------------- Staal Jørpeland 12 2 4 6 21-28 10 Notodden 12 1 3 8 10-29 6 Øygarden withdrew after round 8 because of financial bankrupcy.
Play-off results


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 3. juli 2022