Women third division 2024


Group Østfold/Akershus/Oslo/Indre Østland

Ottestad/HamKam 2
---------------------------------------
Ås
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Raufoss
Storhamar
Øvrevoll Hosle 2
Ullensaker/Kisa
Skeid
Kolbotn 2
Brumunddal
Grorud (ex HSIL/Grorud)
---------------------------------------
Fredrikstad
Elverum

Group Buskerud/Vestfold/Telemark/Agder

Strømsgodset
---------------------------------------
Sandefjord Fotball
Snøgg
Randesund/Start 2
Skarphedin
Hei
Stathelle/Omegn
Hønefoss BK 2
Runar
Gimletroll
---------------------------------------
Flint
Pors

Group Rogaland

Viking 2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sola (ex Havdur)
Vidar
Staal Jørpeland
Egersund
Hinna
Bryne 2
Åkra
Sandnes Ulf
Varhaug
---------------------------------------

Group Hordaland/Sogn og Fjordane

Arna-Bjørnar 2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyngbø
Fyllingsdalen 2
Loddefjord
Sotra
Os
Bremnes
Bjarg
Åsane 2
Voss
---------------------------------------
Askøy Fotball
Nymark
Brann 2*
Førde

Group Sunnmøre

Herd
Volda
Hødd
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Blindheim
Aksla/Guard
AaFK Fortuna 2*
Sykkylven

Haramsøy/Nordøy withdrew before the season

Group Nordmøre og Romsdal

Kristiansund BK
Molde 2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Åndalsnes/Langfjorden
Sunndal
Malm./Eln./Bud/Bryn
Frei
Kvass/Ulvungen
Clausenengen Kristiansund

Group Trøndelag

Tynset
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Malvik
Tiller 2
Ranheim
Utleira
Vestbyen
Strindheim
Nardo
Gimse/Melhus/Gauldal
Levanger
---------------------------------------
Orkla
NTNUI

Group Nordland

Bossmo/Ytteren
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Bodø/Glimt 2
Sandnessjøen/Brønnøysund
Innstranda
Halsøy
Bossmo/Ytteren 2
Grand Bodø
Saltdalkameratene

Group Hålogaland



Hardhaus/Mjølner 2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Medkila 2
Stålbrott/Melbo
Sortland
Svolvær
Kilkam./Skånland
?

Group Troms/Finnmark

Alta
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
TIL 2020 2
Senja/Finnsnes
Skarp
Tromsdalen
Bardufoss/Omegn
Hammerfest Stein
Krokelvdalen 2
---------------------------------------


Play-off Rogaland/Hordaland/Sogn og Fjordane ============================================ Play-off Sunnmøre/Nordmøre og Romsdal ===================================== Play-out Sunnmøre ================= Play-out Nordmøre og Romsdal ============================ Play-off Sunnmøre/Nordmøre og Romsdal/Trøndelag =============================================== Play-off Nordland/Hålogaland/Troms/Finnmark =========================================== Play-off ========


© Copyright 2008 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 24. februar 2024