Kretsligaen (fourth division) 2018


Group Østfold

Sarpsborg 08 2
---------------------------------------
Sprint/Jeløy  
Råde
Ås
Fredrikstad 2
Borgen
Tistedalen
Kråkerøy 2
Borgar
Rakkestad
Sparta Sarpsborg
Sarpsborg FK
---------------------------------------
Idd
Askim

Group Akershus

Funnefoss/Vormsund
---------------------------------------
Kløfta
Aurskog-Høland
Raumnes/Årnes
Strømmen 2
Ullensaker/Kisa 2
Skedsmo 2
Hauerseter
Blaker
Eidsvold Turn 2
Eidsvold IF
Fet
---------------------------------------
Rælingen
Sørumsand

Group Oslo, 1

Asker 2
---------------------------------------
Frigg Oslo 2
Christiania (ex Gøy-Nor)
Hasle/Løren
Heggedal
Holmen
Kjelsås 2
Røa
Lommedalen
Skeid 2
---------------------------------------
Vollen
Årvoll

Group Oslo, 2

Bærum 2
---------------------------------------
Fagerborg
Furuset
Heming
Lyn 1896 2 (ex Lyn Toppfotball 2)
Majorstuen
Manglerud Star F
Nordstrand
Oslojuvelene
Romsås
---------------------------------------
Ullern 2
Øvrevoll Hosle

Group Oslo, 3

Follo 2
---------------------------------------
Fortuna Oslo
Fremad Famagusta
Grorud 2
Holmlia
Kolbotn
Nesodden
Oppsal 2
Rommen
Rustad
---------------------------------------
Ski
Vestli

Group Indre Østland, 1

Redalen
---------------------------------------
Gjøvik/Lyn 2
Nordre Land
Søndre Land
Raufoss 2
Toten
Kolbu/KK
Gran
Moelven
Brumunddal 2
MBK Domkirkeodden (Munkenes BK)
---------------------------------------
Storhamar

Group Indre Østland, 2

Follebu
---------------------------------------
Faaberg
Lillehammer
Furnes
HamKam 2
Ridabu
Engerdal
Trysil
Flisa
Kongsvinger 2
Eidskog
---------------------------------------
Sander

Group Buskerud

Mjøndalen 2
---------------------------------------
Hallingdal
Modum
Kongsberg
Solberg
Svelvik
Drammens BK
Steinberg
Jevnaker
Konnerud
Slemmestad
Huringen
---------------------------------------
Holeværingen
Åssiden 2

Group Vestfold

Flint
---------------------------------------
Eik-Tønsberg
Runar
Tønsberg FK
Husøy/Foynland
Larvik Turn
FK Tønsberg 2
Re
Fram Larvik 2
Teie
---------------------------------------
Falk/Borre

Nanset withdrew

Group Telemark

Odd 3
---------------------------------------
Hei
Skarphedin
Tollnes
Pors Grenland 2
Herkules
Notodden 2
Ulefoss
Stathelle/Omegn
Skade
---------------------------------------
Storm

Kjapp/Gvarv withdrew

Group Agder

Express
---------------------------------------
Lyngdal
Jerv 2
Vindbjart 2
Vigør
Mandalskameratene
Arendal Fotball 2
Søgne
Flekkefjord
Våg
Randesund
---------------------------------------
Donn 2
Kvinesdal
Flekkerøy 2

Group Rogaland, 1

Riska
---------------------------------------
Frøyland
Ålgård
Nærbø
Vaulen
Varhaug
Bogafjell
Klepp
Sola 2
Lura
Bryne 2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Eiger
---------------------------------------
Midtbyen
Moi

Group Rogaland, 2

Rosseland
---------------------------------------
Vidar 2
Djerv 1919
Kopervik
Skjold
Haugesund 2
Vedavåg Karmøy
Sandnes Ulf 2
Hinna
Åkra
Randaberg
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Voll
---------------------------------------
Hundvåg
Hana

Group Hordaland, 1

Austevoll
---------------------------------------
Frøya
Fyllingsdalen 2
Loddefjord
Lyngbø
NHH FK
Os
Sandviken
Sund SK
---------------------------------------
Telavåg
Valestrand Hjellvik
Vestsiden-Askøy

Group Hordaland, 2

Arna-Bjørnar
---------------------------------------
Bergen Nord
Bjarg
Fana 2
Gneist
Nordhordland
Ny-Krohnborg
Odda FK
Solid
---------------------------------------
Trio
Trott
Åsane 2

Group Sogn og Fjordane

Fjøra
---------------------------------------
Stryn
Florø 2
Årdal
Eid
Vik
Dale (Sunnfjord)
Tornado Måløy
Skavøypoll
Bremanger
---------------------------------------
Studentspretten
Kaupanger

Group Sunnmøre

Aalesund 2
---------------------------------------
Bergsøy
Volda
SIF/Hessa (merger Skarbøvik + Hessa)
Rollon
Emblem
Hareid
Godøy
FK Sykkylven
Larsnes/Gursken
---------------------------------------
Valder
Ørsta

Group Nordmøre og Romsdal

Kristiansund FK
---------------------------------------
Sunndal
Surnadal
Tomrefjord
Averøykameratene
Eide/Omegn
Vestnes Varfjell
Træff 2
Elnesvågen/Omegn
Midsund
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Malmefjorden/Ekko/Aureosen
---------------------------------------
Åndalsnes

Group Trøndelag, 1

Sverresborg
---------------------------------------
Namsos
Trygg/Lade
Rørvik
Vestbyen
Vuku
Ranheim 2
Heimdal
Kattem
Byåsen 2
---------------------------------------
Neset
Ørland

Group Trøndelag, 2

Strindheim
---------------------------------------
Kvik (Trondheim)
NTNUI
Nardo 2
Charlottenlund
KIL/Hemne
Orkla 2
Tydal
Røros
Meldal FK
---------------------------------------
Hitra
Støren

Group Nordland

Mo
---------------------------------------
Mosjøen
Bodø/Glimt 2
Fauske/Sprint
Sandnessjøen
Brønnøysund
Grand Bodø
Innstranden
Åga
---------------------------------------

Junkeren 2 withdrew
Meløy withdrew

Group Hålogaland

Lofoten
---------------------------------------
Leknes
Grovfjord/Harstad 2
Skånland/Omegn
Stålbrott/Sort. 2
Morild
Medkila
Ballstad
Landsås
---------------------------------------
Mjølner 2
Svolvær
Andenes

Group Troms

Tromsø 2
---------------------------------------
Salangen  
Lyngen/Karnes
Tromsdalen 2
Nordkjosbotn
Krokelvdalen
Storelva
Stakkevollan
Finnsnes 2
Ishavsbyen
Bardufoss/Omegn
---------------------------------------
Nordreisa

Group Finnmark

Alta 2
---------------------------------------
Norild
Nordlys
HIF/Stein (merger Hammerfest FK + HIF/Stein)
Kirkenes
Tverrelvdalen
Sørøy/Glimt
Porsanger
Honningsvåg
Bossekop
---------------------------------------
Kautokeino
Indrefjord


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 6. juni 2018