Kretsligaen (fourth division) 2019


Group Østfold

Østsiden
---------------------------------------
Selbak
Sprint/Jeløy
Fredrikstad 2
Råde
Borgen
Rakkestad
Sparta Sarpsborg
Kråkerøy 2
Ås
Idd
Sarpsborg FK
---------------------------------------
Kvik Halden 2
Moss 2

Group Akershus

Skedsmo
---------------------------------------
Funnefoss/Vormsund
Aurskog-Høland
Kløfta
Blaker
Rælingen
Eidsvold IF
Strømmen 2
Sørumsand
Eidsvold Turn 2
Raumnes/Årnes
Fet
---------------------------------------
Fjellhamar
Lørenskog 2

Group Oslo, 1

Follo 2
---------------------------------------
Heggedal
Holmen
Korsvoll
Lommedalen
Majorstuen
Manglerud Star F
Nesodden
Oppsal 2
Oslo City
---------------------------------------
Sagene
Ullern 2

Group Oslo, 2

Asker 2
---------------------------------------
Furuset
Grorud 2
Hasle/Løren
Holmlia
KFUM Oslo 2
Kolbotn
Langhus
Lyn 1896 2
Oslojuvelene
---------------------------------------
Stabæk 3
Vollen

Group Oslo, 3

Bærum 2
---------------------------------------
Christiania
Fagerborg
Fremad Famagusta
Heming
Kjelsås 2
Ready 2
Rilindja
Skeid 2
Ski
---------------------------------------
Vestli
Waldemarskameratene

Group Indre Østland, 1

Løten
---------------------------------------
Gran
Toten
Kolbk/KK
Søndre Land
Brumunddal 2
Furnes
MBK Domkirkeodden
Flisa
Sander
Eidskog
---------------------------------------
Reinsvoll

Group Indre Østland, 2

Ottestad
---------------------------------------
Follebu
Faaberg
Lillehammer
Gjøvik/Lyn 2
Redalen
Moelven
Storhamar
HamKam 2
Engerdal
Trysil
---------------------------------------
Ringsaker

Group Buskerud

Åssiden
---------------------------------------
Modum
Drammens BK
Jevnaker
Kongsberg
Hallingdal
Konnerud
Svelvik
Solberg
Holeværingen
Steinberg
Huringen
---------------------------------------
Stoppen
Birkebeineren

Group Vestfold

Sandefjord Fotball 2
---------------------------------------
Eik-Tønsberg
Teie
FK Tønsberg 2
Runar
Re
Ørn-Horten 2
Larvik Turn
Husøy/Foynland
Borre (ex Falk/Borre)
---------------------------------------
Stokke
Sandefjord BK

Group Telemark

Urædd
---------------------------------------
Odd 3
Hei
Skarphedin
Tollnes
Notodden 2
Pors Grenland 2
Stathelle/Omegn
Herkules
Ulefoss/Skade (merger Ulefoss + Skade)
---------------------------------------
Storm 2
Langesund

Group Agder

Lyngdal
---------------------------------------
Våg
Flekkerøy 2
Flekkefjord
Vigør
Express
Jerv 2
Søgne
Arendal Fotball 2
Randesund
Kvinesdal
---------------------------------------
Hisøy
Farsund
Tveit

Group Rogaland, 1

Egersund 2
---------------------------------------
Eiger
Hana
Hinna
Hundvåg
Midtbygden
Randaberg
Riska
Sandnes Ulf 2
Vidar 2
Voll
Havdur
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Austrått
---------------------------------------
Sunde

Group Rogaland, 2

Frøyland
---------------------------------------
Haugesund 2
Klepp
Kopervik
Lura
Nærbø
Skjold
Sola 2
Varhaug
Vaulen
Åkra
Ålgård
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Torvastad
---------------------------------------
Vard Haugesund 2

Group Hordaland, 1

Arna-Bjørnar
---------------------------------------
Bjarg
Flaktveit
Fyllingsdalen 2
Gneist
Loddefjord
Osterøy
Smørås
Sund SK
---------------------------------------
Tertnes
Vestsiden-Askøy
Åsane 2

Group Hordaland, 2

Bremnes
---------------------------------------
Djerv
Frøya
Lyngbø
NHH FK
Os 2
Sandviken
Solid
Trio
---------------------------------------
Trott
Varegg
Øystese

Group Sogn og Fjordane

Førde
---------------------------------------
Eid
Stryn
Studentspretten
Kaupanger
Årdal
Florø 2
Dale (Sunnfjord)
Tornado Måløy
Bremanger
---------------------------------------
Høyang
Syril

Group Sunnmøre

Hødd 2
---------------------------------------
Bergsøy
Emblem
Volda
Rollon
SIF/Hessa
Ørsta
Valder
Larsnes/Gursken
Hareid
---------------------------------------
Norborg/Brattvåg 2
Blindheim

Group Nordmøre og Romsdal

Kristiansund BK 2
---------------------------------------
Eide/Omegn
Tomrefjord
Surnadal
Åndalsnes
Averøykameratene
Kristiansund FK
Vestnes Varfjell
Midsund
Malmefjorden
Elnesvågen/Omegn
---------------------------------------
Dahle

Group Trøndelag, 1

Levanger 2
---------------------------------------
Namsos
Rørvik
Stjørdals/Blink 2
Vuku
Ørland
NTNUI
Kvik (Trondheim)
Nardo 2
Charlottenlund
---------------------------------------
Fram (Skatval)
Vanvik

Group Trøndelag, 2

Tynset
---------------------------------------
Trygg/Lade
Heimdal
Byåsen 2
Sverresborg
Orkla 2
Hitra
Meldal FK
KIL/Hemne
Røros
---------------------------------------
Svorkmo
Rennebu

Group Nordland

Rana (merger Stålkameratene + Mo)
---------------------------------------
Mosjøen
Fauske/Sprint
Sandnessjøen
Brønnøysund
Innstranda
Grand Bodø
Åga
Hemnes
---------------------------------------

Group Hålogaland

Sortland
---------------------------------------
Morild
Skånland/Omegn
Landsås
Medkila
Andenes
Lofoten
Svolvær
Ballstad
---------------------------------------
Grovfjord
Harstad 2
Melbo 2

Group Troms

Skarp
---------------------------------------
Tromsdalen 2
Krokelvdalen
Finnsnes 2
Nordkjosbotn
Bardufoss/Omegn
Lyngen/Karnes
Salangen
Stakkevollan
Storelva
Ishavsbyen
---------------------------------------
Fløya 2

Group Finnmark

Bjørnevatn
---------------------------------------
Porsanger
Kirkenes
Tverrelvdalen
Alta 2
HIF/Stein
Sørøy/Glimt
Bossekop
Nordlys
---------------------------------------
Honningsvåg
Indrefjord
Tana


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 19. mars 2019