Regionligaen (third division) 2018, group 1


Current table
Round 1 ======= 13/4: Molde 2 - Kristiansund 2 6-1 14/4: Spjelkavik - Træff 3-3 Ready - Drøbak/Frogn 0-1 15/4: Follo - KFUM Oslo 2 3-2 Hødd 2 - Oppsal 2-4 Herd - Lokomotiv Oslo 2-0 23/5: Rilindja - Ullern 1-3
Round 2 ======= 21/4: Kristiansund 2 - Spjelkavik 1-2 Ullern - Follo 1-1 22/4: Drøbak/Frogn - Hødd 2 4-2 Træff - Herd 2-1 23/4: Oppsal - Molde 2 5-1 KFUM Oslo 2 - Ready 3-1 Lokomotiv Oslo - Rilindja 2-1
Round 3 ======= 26/4: Træff - Kristiansund 2 3-2 27/4: Molde 2 - Drøbak/Frogn 5-1 Follo - Lokomotiv Oslo 5-1 28/4: Spjelkavik - Oppsal 2-3 Ready - Ullern 2-2 Herd - Rilindja 0-1 29/4: Hødd 2 - KFUM Oslo 2 2-2
Round 4 ======= 4/5: Lokomotiv Oslo - Ready 2-0 5/5: Oppsal - Træff 1-2 Drøbak/Frogn - Spjelkavik 4-2 Rilindja - Follo 1-3 Kristiansund 2 - Herd 2-2 6/5: Ullern - Hødd 2 13-0 8/5: KFUM Oslo 2 - Molde 2 1-3
Round 5 ======= 12/5: Ready - Rilindja 2-5 Hødd 2 - Lokomotiv Oslo 1-2 13/5: Spjelkavik - KFUM Oslo 2 1-0 Træff - Drøbak/Frogn 1-1 Herd - Follo 2-3 14/5: Kristiansund 2 - Oppsal 0-3 Molde 2 - Ullern 3-0
Round 6 ======= 19/5: Ullern - Spjelkavik 5-2 Follo - Ready 1-0 20/5: Oppsal - Herd 6-0 21/5: Drøbak/Frogn - Kristiansund 2 4-2 KFUM Oslo 2 - Træff 0-0 Rilindja - Hødd 2 3-1 22/5: Lokomotiv Oslo - Molde 2 0-1
Round 7 ======= 26/5: Kristiansund 2 - KFUM Oslo 2 3-3 Oppsal - Drøbak/Frogn 4-1 Molde 2 - Rilindja 4-0 27/5: Spjelkavik - Lokomotiv Oslo 2-1 Træff - Ullern 6-1 Hødd 2 - Follo 3-0 Herd - Ready 3-2
Round 8 ======= 2/6: Ullern - Kristiansund 2 1-2 Lokomotiv Oslo - Træff 1-1 Rilindja - Spjelkavik 1-0 Ready - Hødd 2 3-1 3/6: Follo - Molde 2 3-1 Drøbak/Frogn - Herd 5-3 4/6: KFUM Oslo 2 - Oppsal 0-0
Round 9 ======= 9/6: Oppsal - Ullern 2-1 10/6: Spjelkavik - Follo 4-0 Kristiansund 2 - Lokomotiv Oslo 2-1 Træff - Rilindja 1-1 Molde 2 - Ready 6-0 11/6: Drøbak/Frogn - KFUM Oslo 2 2-0 Herd - Hødd 2 4-0
Round 10 ======== 15/6: Lokomotiv Oslo - Oppsal 1-2 16/6: Ullern - Drøbak/Frogn 0-1 Rilindja - Kristiansund 2 2-2 Follo - Træff 2-1 Ready - Spjelkavik 3-1 17/6: KFUM Oslo 2 - Herd 1-3 18/6: Hødd 2 - Molde 2
Round 11 ======== 22/6: Drøbak/Frogn - Lokomotiv Oslo 23/6: Oppsal - Rilindja 24/6: Spjelkavik - Hødd 2 Træff - Ready Kristiansund 2 - Follo Herd - Molde 2 25/6: KFUM Oslo 2 - Ullern
Round 12 ======== 30/6: Rilindja - Drøbak/Frogn Follo - Oppsal Hødd 2 - Træff 1/7: Ready - Kristiansund 2 Herd - Ullern 2/7: Lokomotiv Oslo - KFUM Oslo 2 Molde 2 - Spjelkavik
Round 13 ======== 7/7: Træff - Molde 2 Kristiansund 2 - Hødd 2 Oppsal - Ready Drøbak/Frogn - Follo KFUM Oslo 2 - Rilindja Ullern - Lokomotiv Oslo Spjelkavik - Herd
Round 14 ======== 14/7: Træff - Spjelkavik Ullern - Rilindja KFUM Oslo 2 - Follo Drøbak/Frogn - Ready Oppsal - Hødd 2 Kristiansund 2 - Molde 2 Lokomotiv Oslo - Herd
Round 15 ======== 11/8: Spjelkavik - Kristiansund 2 Molde 2 - Oppsal Hødd 2 - Drøbak/Frogn Ready - KFUM Oslo 2 Follo - Ullern Rilindja - Lokomotiv Oslo Herd - Træff
Round 16 ======== 18/8: Oppsal - Spjelkavik Kristiansund 2 - Træff Lokomotiv Oslo - Follo Ullern - Ready KFUM Oslo 2 - Hødd 2 Drøbak/Frogn - Molde 2 Rilindja - Herd
Round 17 ======== 25/8: Træff - Oppsal Spjelkavik - Drøbak/Frogn Molde 2 - KFUM Oslo 2 Hødd 2 - Ullern Ready - Lokomotiv Oslo Follo - Rilindja Herd - Kristiansund 2
Round 18 ======== 1/9: KFUM Oslo 2 - Spjelkavik Drøbak/Frogn - Træff Oppsal - Kristiansund 2 Rilindja - Ready Lokomotiv Oslo - Hødd 2 Ullern - Molde 2 Follo - Herd
Round 19 ======== 8/9: Kristiansund 2 - Drøbak/Frogn Træff - KFUM Oslo 2 Spjelkavik - Ullern Molde 2 - Lokomotiv Oslo Hødd 2 - Rilindja Ready - Follo Herd - Oppsal
Round 20 ======== 15/9: Lokomotiv Oslo - Spjelkavik Ullern - Træff KFUM Oslo 2 - Kristiansund 2 Drøbak/Frogn - Oppsal Follo - Hødd 2 Rilindja - Molde 2 Ready - Herd
Round 21 ======== 22/9: Oppsal - KFUM Oslo 2 Kristiansund 2 - Ullern Træff - Lokomotiv Oslo Spjelkavik - Rilindja Molde 2 - Follo Hødd 2 - Ready Herd - Drøbak/Frogn
Round 22 ======== 29/9: Follo - Spjelkavik Rilindja - Træff Lokomotiv Oslo - Kristiansund 2 Ullern - Oppsal KFUM Oslo 2 - Drøbak/Frogn Ready - Molde 2 Hødd 2 - Herd
Round 23 ======== 6/10: Drøbak/Frogn - Ullern Oppsal - Lokomotiv Oslo Kristiansund 2 - Rilindja Træff - Follo Spjelkavik - Ready Molde 2 - Hødd 2 Herd - KFUM Oslo 2
Round 24 ======== 13/10: Hødd 2 - Spjelkavik Ready - Træff Follo - Kristiansund 2 Rilindja - Oppsal Lokomotiv Oslo - Drøbak/Frogn Ullern - KFUM Oslo 2 Molde 2 - Herd
Round 25 ======== 20/10: KFUM Oslo 2 - Lokomotiv Oslo Drøbak/Frogn - Rilindja Oppsal - Follo Kristiansund 2 - Ready Træff - Hødd 2 Spjelkavik - Molde 2 Ullern - Herd
Round 26 ======== 27/10: Molde 2 - Træff Hødd 2 - Kristiansund 2 Ready - Oppsal Follo - Drøbak/Frogn Rilindja - KFUM Oslo 2 Lokomotiv Oslo - Ullern Herd - Spjelkavik
Oppsal 10 8 1 1 30-10 25 --------------------------------------- Drøbak/Frogn 10 7 1 2 24-19 22 Follo 10 7 1 2 21-16 22 Molde 2 9 7 0 2 30-11 21 Træff 10 4 5 1 20-13 17 Rilindja 10 4 2 4 16-18 14 Herd 10 4 1 5 20-22 13 Spjelkavik 10 4 1 5 19-21 13 Ullern 10 3 2 5 27-20 11 Lokomotiv Oslo 10 3 1 6 11-17 10 --------------------------------------- Kristiansund BK 2 10 2 3 5 17-27 9 KFUM Oslo 2 10 1 4 5 12-18 7 Ready 10 2 1 7 13-25 7 Hødd 2 9 1 1 7 12-35 4


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 17. juni 2018