Second division 2018, group 1


Current table
Round 1 ======= 9/4: Odd 2 - Stabæk 2 3-1 14/4: Raufoss - Elverum 4-0 Fram Larvik - Nybergsund Trysil 2-1 Bærum - Moss 2-0 15/4: Fredrikstad - Asker 1-0 Mjølner - Alta 0-1 Hønefoss - Grorud 1-2
Round 2 ======= 21/4: Moss - Fredrikstad 0-2 Elverum - Bærum 2-0 22/4: Nybergsund Trysil - Raufoss 0-5 Stabæk 2 - Fram Larvik 1-2 Alta - Hønefoss 2-1 Asker - Mjølner 5-1 24/4: Grorud - Odd 2 3-1
Round 3 ======= 27/4: Raufoss - Stabæk 2 3-0 28/4: Elverum - Nybergsund Trysil 1-1 Odd 2 - Alta 2-0 Fram Larvik - Grorud 2-4 Bærum - Fredrikstad 1-1 29/4: Mjølner - Moss 2-1 Hønefoss - Asker 0-2
Round 4 ======= 5/5: Grorud - Raufoss 1-2 Nybergsund Trysil - Bærum 2-1 6/5: Alta - Fram Larvik 3-0 Moss - Hønefoss 4-2 Fredrikstad - Mjølner 0-1 7/5: Stabæk 2 - Elverum 3-3 Asker - Odd 2 2-0
Round 5 ======= 12/5: Elverum - Grorud 4-1 Fram Larvik - Asker 1-0 13/5: Raufoss - Alta 1-0 Bærum - Mjølner 6-0 14/5: Nybergsund Trysil - Stabæk 2 3-1 Odd 2 - Moss 1-6 16/5: Hønefoss - Fredrikstad 1-1
Round 6 ======= 19/5: Grorud - Nybergsund Trysil 2-0 Asker - Raufoss 1-0 Moss - Fram Larvik 2-1 20/5: Mjølner - Hønefoss 2-1 21/5: Alta - Elverum 1-2 22/5: Fredrikstad - Odd 2 2-0 Stabæk 2 - Bærum 1-0
Round 7 ======= 26/5: Raufoss - Moss 1-1 Elverum - Asker 2-1 Fram Larvik - Fredrikstad 1-2 Bærum - Hønefoss 1-2 27/5: Nybergsund Trysil - Alta 1-2 28/5: Odd 2 - Mjølner 1-2 29/5: Stabæk 2 - Grorud 1-3
Round 8 ======= 2/6: Asker - Nybergsund Trysil 6-1 Moss - Elverum 0-1 3/6: Alta - Stabæk 2 6-1 Fredrikstad - Raufoss 1-1 Mjølner - Fram Larvik 4-3 Hønefoss - Odd 2 2-2 Grorud - Bærum 1-2
Round 9 ======= 9/6: Elverum - Fredrikstad 1-1 Nybergsund Trysil - Moss 2-1 Grorud - Alta 0-0 Fram Larvik - Hønefoss 3-2 10/6: Raufoss - Mjølner 1-2 11/6: Stabæk 2 - Asker 0-3 Bærum - Odd 2 0-3
Round 10 ======== 16/6: Asker - Grorud 0-3 17/6: Moss - Stabæk 2 3-1 Fredrikstad - Nybergsund Trysil 6-0 Mjølner - Elverum 1-1 Hønefoss - Raufoss 1-2 Alta - Bærum 0-2 Odd 2 - Fram Larvik 3-2
Round 11 ======== 23/6: Raufoss - Odd 2 5-0 Elverum - Hønefoss 1-1 Grorud - Moss 1-3 Bærum - Fram Larvik 5-0 24/6: Nybergsund Trysil - Mjølner 0-1 Stabæk 2 - Fredrikstad 1-2 Alta - Asker 2-1
Round 12 ======== 30/6: Moss - Alta 0-2 Fram Larvik - Raufoss 1-4 Bærum - Asker 2-1 1/7: Fredrikstad - Grorud 1-1 Hønefoss - Nybergsund Trysil 4-1 2/7: Mjølner - Stabæk 2 4-3 Odd 2 - Elverum 3-1
Round 13 ======== 7/7: Elverum - Fram Larvik 7-0 Grorud - Mjølner 1-0 Asker - Moss 1-0 8/7: Alta - Fredrikstad 1-3 Raufoss - Bærum 2-1 9/7: Nybergsund Trysil - Odd 2 2-1 Stabæk 2 - Hønefoss 3-3
Round 14 ======== 14/7: Alta - Mjølner 3-0 Nybergsund Trysil - Fram Larvik 3-0 (*) 15/7: Elverum - Raufoss 2-1 Asker - Fredrikstad 3-2 Grorud - Hønefoss 4-0 Moss - Bærum 0-0 6/8: Stabæk 2 - Odd 2 2-2 (*) Nybergsund Trysil won by NFF decision, Fram Larvik started the game with only 8 players due to injuries and suspensions, and got two more players injured, so the game was abandoned after 21 minutes at 3-0.
Round 15 ======== 11/8: Hønefoss - Alta 0-3 Mjølner - Asker 1-1 Bærum - Elverum 1-2 12/8: Raufoss - Nybergsund Trysil 3-1 Fredrikstad - Moss 3-0 13/8: Fram Larvik - Stabæk 2 1-3 Odd 2 - Grorud 0-2
Round 16 ======== 18/8: Nybergsund Trysil - Elverum Asker - Hønefoss Grorud - Fram Larvik Fredrikstad - Bærum 19/8: Moss - Mjølner 20/8: Stabæk 2 - Raufoss 21/8: Alta - Odd 2
Round 17 ======== 25/8: Odd 2 - Asker Hønefoss - Moss Bærum - Nybergsund Trysil 26/8: Raufoss - Grorud Fram Larvik - Alta Mjølner - Fredrikstad 27/8: Elverum - Stabæk 2
Round 18 ======== 1/9: Alta - Raufoss Grorud - Elverum Asker - Fram Larvik 2/9: Stabæk 2 - Nybergsund Trysil Fredrikstad - Hønefoss Mjølner - Bærum 3/9: Moss - Odd 2
Round 19 ======== 8/9: Elverum - Alta Raufoss - Asker Fram Larvik - Moss 9/9: Nybergsund Trysil - Grorud Odd 2 - Fredrikstad Hønefoss - Mjølner Bærum - Stabæk 2
Round 20 ======== 15/9: Moss - Raufoss Asker - Elverum 16/9: Alta - Nybergsund Trysil Fredrikstad - Fram Larvik Hønefoss - Bærum 17/9: Grorud - Stabæk 2 Mjølner - Odd 2
Round 21 ======== 22/9: Nybergsund Trysil - Asker Elverum - Moss Bærum - Grorud 23/9: Raufoss - Fredrikstad Fram Larvik - Mjølner Odd 2 - Hønefoss 24/9: Stabæk 2 - Alta
Round 22 ======== 29/9: Moss - Nybergsund Trysil 30/9: Mjølner - Raufoss Fredrikstad - Elverum Alta - Grorud Hønefoss - Fram Larvik Odd 2 - Bærum 1/10: Asker - Stabæk 2
Round 23 ======== 6/10: Grorud - Asker Nybergsund Trysil - Fredrikstad 7/10: Stabæk 2 - Moss Elverum - Mjølner Raufoss - Hønefoss Bærum - Alta 8/10: Fram Larvik - Odd 2
Round 24 ======== 13/10: Odd 2 - Raufoss Moss - Grorud Fram Larvik - Bærum 14/10: Hønefoss - Elverum Mjølner - Nybergsund Trysil Fredrikstad - Stabæk 2 Asker - Alta
Round 25 ======== 20/10: Alta - Moss Grorud - Fredrikstad Stabæk 2 - Mjølner Nybergsund Trysil - Hønefoss Elverum - Odd 2 Raufoss - Fram Larvik Asker - Bærum
Round 26 ======== 27/10: Fram Larvik - Elverum Odd 2 - Nybergsund Trysil Hønefoss - Stabæk 2 Mjølner - Grorud Fredrikstad - Alta Moss - Asker Bærum - Raufoss
Raufoss 15 10 2 3 35-12 32 --------------------------------------- Fredrikstad 15 8 5 2 28-12 29 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Grorud 15 9 2 4 29-17 29 Elverum 15 8 5 2 30-19 29 Alta 15 9 1 5 26-14 28 Mjølner 15 8 2 5 21-28 26 Asker 15 8 1 6 27-16 25 Bærum 15 6 2 7 24-17 20 Moss 15 5 2 8 21-22 17 Odd 2 15 5 2 8 22-32 17 Nybergsund Trysil 15 5 1 9 18-36 16 --------------------------------------- Fram Larvik 15 4 0 11 19-44 12 Hønefoss BK 15 2 4 9 21-33 10 Stabæk 2 15 2 3 10 22-41 9
Play-off results


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 13. august 2018