Second division 2019, group 2


Current table
Round 1 ======= 13/4: Alta - Mjølner 3-0 Fram Larvik - Elverum 3-1 Oppsal - Florø 2-2 Sotra - Grorud 0-1 14/4: Asker - Kjelsås 1-3 Åsane - Senja 6-0 15/4: Bærum - Odd 2 0-5
Round 2 ======= 22/4: Elverum - Bærum 1-2 Mjølner - Oppsal 1-0 Florø - Sotra 1-3 Grorud - Alta 0-2 Kjelsås - Åsane 2-1 Senja - Asker 0-0 24/4: Odd 2 - Fram Larvik 3-0
Round 3 ======= 27/4: Alta - Senja 1-1 Asker - Odd 2 2-0 Bærum - Florø 0-0 Fram Larvik - Grorud 1-1 Oppsal - Kjelsås 1-1 Åsane - Elverum 2-0 5/6: Sotra - Mjølner 3-0
Round 4 ======= 4/5: Florø - Asker 1-0 Fram Larvik - Sotra 3-1 5/5: Mjølner - Åsane 1-5 Grorud - Bærum 2-1 Kjelsås - Alta 2-0 Senja - Elverum 3-0 6/5: Odd 2 - Oppsal 3-2
Round 5 ======= 11/5: Asker - Grorud 0-0 Kjelsås - Bærum 1-1 Oppsal - Fram Larvik 1-4 Åsane - Florø 0-0 12/5: Alta - Sotra 1-0 Elverum - Mjølner 2-1 13/5: Senja - Odd 2 5-0
Round 6 ======= 16/5: Florø - Elverum 2-0 18/5: Sotra - Asker 1-0 19/5: Bærum - Alta 3-1 Mjølner - Kjelsås 1-3 Fram Larvik - Senja 6-1 Grorud - Oppsal 3-0 20/5: Odd 2 - Åsane 0-1
Round 7 ======= 25/5: Asker - Bærum 0-4 Oppsal - Sotra 1-1 Elverum - Odd 2 3-1 26/5: Alta - Fram Larvik 3-2 Kjelsås - Florø 3-1 Senja - Mjølner 1-2 Åsane - Grorud 2-3
Round 8 ======= 1/6: Bærum - Åsane 0-2 Florø - Senja 1-1 Fram Larvik - Asker 0-0 Oppsal - Alta 3-1 2/6: Mjølner - Odd 2 1-0 Grorud - Kjelsås 1-1 11/9: Sotra - Elverum 1-1
Round 9 ======= 8/6: Mjølner - Florø 0-1 Senja - Bærum 1-1 Åsane - Oppsal 5-0 9/6: Elverum - Grorud 1-2 Kjelsås - Fram Larvik 1-1 10/6: Asker - Alta 2-2 Odd 2 - Sotra 1-2
Round 10 ======== 15/6: Fram Larvik - Åsane 3-0 Oppsal - Asker 1-3 Sotra - Kjelsås 2-0 16/6: Alta - Elverum 3-1 Bærum - Mjølner 3-2 Grorud - Senja 2-1 17/6: Florø - Odd 2 3-1
Round 11 ======== 22/6: Bærum - Sotra 2-2 Elverum - Oppsal 4-0 Mjølner - Fram Larvik 2-2 Florø - Grorud 1-2 Senja - Kjelsås 2-2 Åsane - Asker 1-1 24/6: Odd 2 - Alta 5-0
Round 12 ======== 20/7: Alta - Florø 3-0 Grorud - Odd 2 2-0 Kjelsås - Elverum 1-1 Oppsal - Senja 1-0 Sotra - Åsane 3-3 21/7: Asker - Mjølner 2-2 Fram Larvik - Bærum 3-0
Round 13 ======== 27/7: Bærum - Oppsal 5-5 Florø - Fram Larvik 2-0 Odd 2 - Kjelsås 1-2 Senja - Sotra 1-1 Åsane - Alta 3-1 28/7: Elverum - Asker 1-1 Mjølner - Grorud 1-0
Round 14 ======== 3/8: Grorud - Elverum 2-3 Oppsal - Åsane 2-5 Sotra - Florø 1-0 4/8: Alta - Bærum 1-2 Asker - Senja 2-0 Kjelsås - Mjølner 3-1 5/8: Fram Larvik - Odd 2 1-4
Round 15 ======== 10/8: Alta - Oppsal 2-0 Elverum - Sotra 1-2 Florø - Kjelsås 1-2 11/8: Bærum - Asker 0-1 Senja - Grorud 0-2 Åsane - Fram Larvik 1-1 12/8: Odd 2 - Mjølner 5-2
Round 16 ======== 17/8: Asker - Åsane 4-3 Grorud - Florø 5-1 Sotra - Bærum 3-2 18/8: Mjølner - Elverum 1-1 Fram Larvik - Alta 2-0 Kjelsås - Senja 4-0 Oppsal - Odd 2 1-0
Round 17 ======== 24/8: Bærum - Fram Larvik 2-1 Elverum - Kjelsås 3-2 Florø - Mjølner 2-2 Åsane - Sotra 2-1 25/8: Alta - Asker 3-2 Senja - Oppsal 3-1 26/8: Odd 2 - Grorud 1-2
Round 18 ======== 31/8: Elverum - Florø 3-2 Grorud - Åsane 4-3 Oppsal - Bærum 2-2 1/9: Asker - Fram Larvik 0-2 Mjølner - Senja 0-1 Sotra - Alta 2-3 2/9: Kjelsås - Odd 2 1-1
Round 19 ======== 7/9: Bærum - Kjelsås 1-4 Grorud - Sotra 1-1 Odd 2 - Elverum 2-1 8/9: Alta - Åsane 2-2 Asker - Oppsal 2-1 Fram Larvik - Mjølner 4-2 Senja - Florø 2-3
Round 20 ======== 14/9: Florø - Bærum 3-3 Kjelsås - Asker 1-2 Oppsal - Grorud 1-1 15/9: Elverum - Senja 1-0 Mjølner - Alta 0-0 Sotra - Fram Larvik 0-2 16/9: Åsane - Odd 2 2-0
Round 21 ======== 21/9: Bærum - Elverum Fram Larvik - Oppsal 22/9: Alta - Kjelsås Asker - Sotra Grorud - Mjølner Senja - Åsane 23/9: Odd 2 - Florø
Round 22 ======== 28/9: Elverum - Fram Larvik Florø - Alta Kjelsås - Grorud Sotra - Oppsal Åsane - Bærum 29/9: Mjølner - Asker 30/9: Odd 2 - Senja
Round 23 ======== 5/10: Asker - Elverum Bærum - Grorud Fram Larvik - Florø Åsane - Kjelsås 6/10: Oppsal - Mjølner Sotra - Senja 7/10: Alta - Odd 2
Round 24 ======== 12/10: Florø - Åsane Grorud - Asker Kjelsås - Oppsal 13/10: Elverum - Alta Mjølner - Sotra Odd 2 - Bærum Senja - Fram Larvik
Round 25 ======== 19/10: Alta - Grorud Asker - Florø Bærum - Senja Fram Larvik - Kjelsås Oppsal - Elverum Sotra - Odd 2 Åsane - Mjølner
Round 26 ======== 26/10: Elverum - Åsane Mjølner - Bærum Florø - Oppsal Grorud - Fram Larvik Kjelsås - Sotra Odd 2 - Asker Senja - Alta
Grorud 20 12 5 3 36-21 41 --------------------------------------- Kjelsås 20 10 7 3 39-23 37 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Åsane 20 10 5 5 49-28 35 Fram Larvik 20 10 5 5 41-25 35 Alta 20 9 4 7 32-32 31 Sotra 20 8 6 6 30-26 30 Asker 20 7 7 6 25-26 28 Elverum 20 7 4 9 29-33 25 Bærum 20 6 7 7 34-40 25 Florø 20 6 6 8 27-33 24 Odd 2 20 7 1 12 33-33 22 --------------------------------------- Senja 20 4 6 10 23-36 18 Mjølner 20 4 5 11 22-41 17 Oppsal 20 3 6 11 25-48 15
Play-off results


© Copyright 2007 Lars Aarhus and RSSSF Norway
For private, non-commercial use copying this document in whole or part is allowed provided proper acknowledgement is given to RSSSF Norway. For any commercial use on any media copying is not allowed without the prior written permission of RSSSF Norway. 16. september 2019